Széchenyi Zsigmond Mezőgazdasági Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium
2017. november 18.

Iskolánkról

Iskolánk Somogyzsitfa - Szőcsénypusztán, Marcalitól nyugatra 12 km - re, a Balatontól délre 18 km - re található, tanulólétszáma 389 fő. Az intézmény dunántúli beiskolázású, fenntartója a Vidékfejlesztési Minisztérium.

Az intézmény a gyakorlati oktatáshoz 1786 ha tanerdővel, 5300 ha oktatási - kutatási célú, különleges rendeltetésű vadászterülettel, 1000 m fűthető fóliaházzal, üvegházzal, 2.8 ha - os vadasparkkal, dísznövény,- kertészeti gyakorlókerttel, erdészeti csemetekerttel rendelkezik.

Az intézmény fogadja a sajátos nevelési igényű tanulókat, tanulási és szociális nehézségekkel illetve magatartási zavarokkal küzdő diákokat. Külön foglalkozások keretében végezzük ezen tanulók egyéni felzárkóztatását. (dyslexia,disgrafia, discalculia) Az egészségügyi problémákkal küzdő tanulók közül a kimondottan speciális bánásmódot nem igénylő tanulókat intézményünk képes fogadni. Az intézményben felvételi nincs, az általános iskolai eredmények és egészségügyi alkalmasság alapján dől el, hogy ki nyer felvételt.

felnőttképzés

témahét

friss hírek

Sajtóközlemény
Megújultak a széchenyi zsigmond mezőgazdasági szakgimnázium kollégiumai
Meghívó - Pályaválasztási nyílt napra
Iskolánk 2017. 11. 15-én ismét pályaválasztási nyílt napot tart
Megemlékezés Szőcsénypusztán
1956-os eseményekre emlékeztünk
Újabb remek eredmények szőcsényi diákoktól
Hagyományosan Piliscsabán rendezték meg a dr. Szepesi László Országos Erdészeti Gépész Emlékversenyt az elmúlt héten.
Nyílt nap volt iskolánkban
Pályaválasztási nyílt nap volt ma Szőcsénypusztán.

ökoiskola

pályázat