Széchenyi Zsigmond Mezőgazdasági Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium
2018. január 17.

Iskolánkról

Iskolánk Somogyzsitfa - Szőcsénypusztán, Marcalitól nyugatra 12 km - re, a Balatontól délre 18 km - re található, tanulólétszáma 389 fő. Az intézmény dunántúli beiskolázású, fenntartója a Vidékfejlesztési Minisztérium.

Az intézmény a gyakorlati oktatáshoz 1786 ha tanerdővel, 5300 ha oktatási - kutatási célú, különleges rendeltetésű vadászterülettel, 1000 m fűthető fóliaházzal, üvegházzal, 2.8 ha - os vadasparkkal, dísznövény,- kertészeti gyakorlókerttel, erdészeti csemetekerttel rendelkezik.

Az intézmény fogadja a sajátos nevelési igényű tanulókat, tanulási és szociális nehézségekkel illetve magatartási zavarokkal küzdő diákokat. Külön foglalkozások keretében végezzük ezen tanulók egyéni felzárkóztatását. (dyslexia,disgrafia, discalculia) Az egészségügyi problémákkal küzdő tanulók közül a kimondottan speciális bánásmódot nem igénylő tanulókat intézményünk képes fogadni. Az intézményben felvételi nincs, az általános iskolai eredmények és egészségügyi alkalmasság alapján dől el, hogy ki nyer felvételt.

felnőttképzés

friss hírek

Természetismereti vetélkedő 2017 - kiírás és első forduló
Iskolánk Természetbarátok munkaközössége tizenegyedik alkalommal hirdeti meg országos természetismereti vetélkedősorozatát.
Rajzpályázat 2017
Iskolánk ismét rajzpályázatot hirdet Természet és vadászat kapcsolata címmel
Fotópályázat 2017
Iskolánk ismét fotópályázatot hirdet