Széchenyi Zsigmond Mezőgazdasági Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium
2020. február 25.

Iskolánkról

Iskolánk Somogyzsitfa - Szőcsénypusztán, Marcalitól nyugatra 12 km - re, a Balatontól délre 18 km - re található, tanulólétszáma 389 fő. Az intézmény dunántúli beiskolázású, fenntartója a Agrárminisztérium.

Az intézmény a gyakorlati oktatáshoz 1786 ha tanerdővel, 5300 ha oktatási - kutatási célú, különleges rendeltetésű vadászterülettel, 1000 m fűthető fóliaházzal, üvegházzal, 2.8 ha - os vadasparkkal, dísznövény,- kertészeti gyakorlókerttel, erdészeti csemetekerttel rendelkezik.

Az intézmény fogadja a sajátos nevelési igényű tanulókat, tanulási és szociális nehézségekkel illetve magatartási zavarokkal küzdő diákokat. Külön foglalkozások keretében végezzük ezen tanulók egyéni felzárkóztatását. (dyslexia,disgrafia, discalculia) Az egészségügyi problémákkal küzdő tanulók közül a kimondottan speciális bánásmódot nem igénylő tanulókat intézményünk képes fogadni. Az intézményben felvételi nincs, az általános iskolai eredmények és egészségügyi alkalmasság alapján dől el, hogy ki nyer felvételt.

KAFFEE

felnőttképzés